Letošnji martinov petek je bil v vrtcu Bukovica še posebno živahen. Medse smo namreč povabili naše babice in dedke. Otroci so se že ves teden zavzeto pripravljali na njihov prihod. Po vrtcu so se širile mamljive vonjave. Za stare starše smo spekli pecivo in izdelali darilca. Pogovarjali smo se tudi o tem, kaj vse otroci doma počnejo skupaj z dedki in babicami. V petek so komaj pričakali, da bo ura odbila deset. Ob prihodu so stekli starim staršem v objem in v zraku je bilo čutiti veliko ljubezni in vznemirjenja.

V starejših dveh skupinah so se otroci predstavili z deklamacijami, petjem in plesom, najmlajši otroci pa so skupaj s starimi starši uživali v ustvarjalni delavnici. skupini Čebele pa smo vsi skupaj združili glasove in zapeli Slakove Čebelice. Dobre volje smo se odpravili še v šolsko telovadnico, kjer smo ob pecivu in kavici nadaljevali druženje. Urica nam je prehitro minila. Takšna srečanja pomenijo tako za strokovne delavke, predvsem pa za otroke in stare starše zares pristno in topline polno obogatitev življenja v vrtcu.

Zapisala Mojca Kobal

Dostopnost