Gledališka skupina KUD Šempeter je vsaj enkrat letno dobrodelna in v letu 2024 je svojo uspešno predstavo, duhovito in življenjsko poetično pripoved s srečnim koncem »Osem črk, prva je L« v režiji Tamare Babić Nikiforov, podarila Šolskemu skladu OŠ Lucijana Bratkoviča Bratuša Renče in s tem sklad oplemenitila za 165 evrov doniranih sredstev. Občinstvo je uživalo v duhoviti zgodbi, v kateri je lahko prav vsak našel del sebe in se tako z lahkoto poistovetil z liki, ki so na izvirni in premišljeni sceni odlično odigrali izseke vsakdanjih življenj sodobnega časa. Čestitke igralcem in celotni ekipi Gledališke skupine KUD Šempeter za nesebično gesto in prekrasno predstavo, ki nikoli nobenega ne pusti hladnega. Hvala v imenu Šolskega sklada OŠ Renče in vseh tistih, ki jim bodo sredstva pomagala pri šolanju in izboljšanju šolskih pogojev.

Dostopnost