Naša šola je vključena v mrežo šolskih ekovrtov, ki delujejo pod okriljem Inštituta za trajnostni razvoj. V okviru projekta EAThink – Jej lokalno, misli globalno, so imeli v oktobru učenci 5. in 6. razredov delavnice z naslovom Globalni trg s hrano in živili. Učenci so na zabaven in praktičen način spoznavali razporejenost kontinentov po svetu ter naseljenost prebivalstva in ekonomsko situacijo. Z zanimanjem so si ogledali posnetek o življenju jagode, o tem, kolikšno pot mora jagoda prepotovati in kaj vse doživi na svoji poti, da potem pristane pri nas v smeteh. Poleg tega je Inštitut za trajnostni razvoj odobril tudi sofinanciranje za nadgradnjo našega šolskega zeliščnega vrta. Tako bomo polovico denarja namenili nakupu ekoloških zelišč, da jih bomo spomladi posadili na naš vrt, z drugo polovico denarja pa bo vrtec obnovil svoj zelenjavni kotiček.

Dostopnost