Predpustno vzdušje sta v skupini Čebele v vrtcu Bukovica popestrila Davidova starša Abramič. Odzvala sta se vabilu za predstavitev poklica in vključitev v dejavnost vrtca.

Obiskala sta nas v petek, 24. 2. 2017 in s seboj prinesla pravo malo pekarno palačink in krofkov. Otroci so s seboj prinesli svoje predpasnike, da bi pomagali. Kuhar Bojan je najprej pripravil testo za palačinke, gospa Stanka pa maso za majhne krofke. V igralnici in po hodniku je vabljivo zadišalo, ko se je začela peka. Med peko smo z obema prijetno kramljali, jima prepevali pesmice in reševali uganke iz naše zbirke. Nato je vsak otrok namazal svojo palačinko, krofek pa pomakal v čokolado ter ga potresel z barvnimi mrvicami. Najprej smo poskusili krofke, nato pa smo palačinke s smetano in čokolado odnesli na mizice in jih veli slastjo pojedli. Zelo nam je teknilo.

»Kaj pa če bi to ponovili vsak petek?« je pripomnila naša Sara. Vsi smo se nasmejali.

Hvala g. Bojanu in ge. Stanki za prijetno sladko doživetje.

Otroci iz skupine Čebele z Ireno in Mojco

Dostopnost