Tradicionalni slovenski zajtrk smo na OŠ Renče izvedli v petek, 17. novembra 2017. Sestavljen je bil iz kruha, mleka, masla, medu in jabolka. Za zajtrk je značilno, da morajo biti živila pridelana oziroma vsaj predelana v Sloveniji.

Letos smo že šesto leto zapored obeležili dan slovenske hrane, ki ga je Vlada RS razglasila leta 2012. Ta poteka vsak tretji petek v novembru, letos v petek, 17. novembra. Na ta dan poteka tudi projekt Tradicionalni slovenski zajtrk (letos že sedmi po vrsti), ko so imeli otroci v osnovnih šolah in vrtcih zajtrk z živili iz lokalnega okolja. Ob tej priložnosti smo za namen obeleževanja dneva slovenske hrane in Tradicionalnega slovenskega zajtrka tudi na naši šoli pripravili razstavo panjskih končnic, ki so jih pri predmetih Tehnika in tehnologija ter Likovna umetnost s pomočjo učiteljev Marka Juretiča in Nevenke Gregorčič izdelali učenci 6., 7. in 8. razredov. Razstava, ki smo jo postavili v sredo, 15. novembra 2017 bo na voljo za ogled vse do 3. decembra v avli šole.

Marko Juretič

Dostopnost