Znano je, da pravljice ugodno vplivajo na otrokov vsestranski razvoj. Če pa nas v vrtcu obišče starejša sestrica, ki čudovito bere, je pravljica obogatena z neštetimi občutki in s posebnimi doživetji. Eva Kogoj je otrokom iz skupine Mavrice prebrala pravljico o majhnem in bistrem Pajku Pipu, ki se je v zgodbi izkazal za zelo koristnega pomočnika babice Tine. Otroci so pravljico zavzeto poslušali, si ogledali ilustracije in bili nad obiskom in branjem navdušeni. Pajkec je otrokom skozi zgodbo pojasnil številne osupljive stvari o svojem življenju, o tem, kako plete mrežo, kako so pajki koristni in izpostavil pojem prijateljstva med človekom in živalmi.

Pravljice so idealno sredstvo, da posvetimo čas svojim otrokom, zato jim jih berite vsak dan ter se z njimi prepustite pravljičnemu svetu.

Zahvaljujemo se Evi, da nas je popeljala v svet domišljije.

Zapisala: vzgojiteljica Mateja Komac

Dostopnost