Zadnji dnevi v mesecu aprilu so bili za otroke obeh vrtcev športno obarvani. Udeležili so se plavalnega tečaja.

Že sama vožnja z avtobusom je bila za večino prav posebno doživetje. Vsako jutro so komaj čakali prihod avtobusa, ki jih je odpeljal do ajdovskega bazena. Hitro so se preoblekli v kopalke, skočili pod tuš in že so veselo čofotali v vodi. Vsepovsod je odmeval razposajen otroški smeh. Tudi učenje plavalnih tehnik jim je pomenilo prijeten izziv in prav vsak otrok se je zelo potrudil, da bi čim bolje opravil vaje. Po končanem tečaju je vsak prejel priznanje in medaljo. Otroci so jih s ponosom razkazovali staršem in sovrstnikom iz vrtca.

Otroci so tako opisali, kako so doživljali prve plavalne izkušnje:

»Zelo lepo smo se imeli.«

»Bilo mi je všeč, ko sem se peljal z avtobusom, videl sem veliko krajev.«

»Lepo je bilo, ko smo skakali na glavco s skakalne deske, se potapljali, tekali na vodni blazini.«

»Vesela sem, da sem preplavala polovico bazena pod vodo.«

»Rad sem plaval z masko in črvom.«

»Osvojil sem pripravnika delfinčka in sem lahko plaval v velikem bazenu.«

Zapisala: Mojca Kobal
Fotografija: Arhiv Vrtca Renče