Tudi letos smo v vrtcu Renče, v petek, 15.11.2019, imeli tradicionalni slovenski zajtrk. Dejavnosti v okviru le tega pa so potekale cel teden. Otroci iz vseh skupin so spoznavali čebelo in njen pomen za človeka. Veliko zanimivega jim je o življenju in delu čebel povedala ga. Damijana Primožič – čebelarka. Otroci so jo z zanimanjem poslušali in ji zastavili vrsto vprašanj, tako da se nam za čebelarski podmladek ni bati. Posladkali smo se z medom, ki nam ga je podarila ga. Damijana.

Otroci iz skupine zvezdice pa so imeli čajanko. Ob lepo pripravljeni mizi so poskusili medeno pecivo in čaj z medom, ki so ju sami pripravili s pomočjo vzgojiteljic. Hodnike vrtca krasi razstava z naslovom »Čebela«. Otroci so skozi umetniške dejavnosti prelili svoje znanje in doživljanje čebele.

Spomladi pa si  bodo otroci čebelnjak  lahko pobliže ogledali, saj se bomo peš odpravili  na obisk k gospe čebelarki.

Zapisala: Mojca Kobal
Foto: Arhiv vrtca

Dostopnost