Spoštovani učenci in starši, ki ste v teh dneh tudi učitelji!

Po šolskem koledarju so pred nami prazniki in prvomajske počitnice. V času od 25. 4. do 3. 5. 2020 bo pouk na daljavo prekinjen za celih devet dni. Po šestih tednih si verjetno to vsi zaslužimo. Tudi tisti, ki
so do sedaj delali bolj z rezervo nimate šolskih obveznosti, vendar pričakujem, da v mesecu maju začnete resneje opravljati svoje obveznosti.

Koledar se v ničemer ne spreminja. Tudi zaključek šolskega leta ne. Ostane nam še dober mesec pouka. V maju bodo učitelji vaše znanje začeli ocenjevati v skladu s sklepom ministrstva za šolstvo. Kako bomo ocenjevanje izvedli na naši šoli, vas bom podrobneje obvestil v naslednjem dopisu.

Učenci:
V času počitnic smo običajno bolj sproščeni. Pri tem bi vas rad še posebej opozoril na dve življenjsko pomembni stvari:

  1. Počitnice ne pomenijo brezdelje. Brezdelje nas utruja in ogroža osebno in družbeno zdravje. Počitnice pomenijo biti zaposlen drugače, kot v času pouka in početi lepe in zanimive stvari. Pri tem
    se moramo zavedati, da je tudi prosti čas treba znati načrtovati. Ko uresničimo načrte je občutek uspeha in zadovoljstva bistveno večji.
  2. Še vedno veljajo omejitve za preprečitev širjenja epidemije. Verjamem strokovnjakom, da so omejitve potrebne, zato vas prosim, tudi če je težko, upoštevajte ukrepe, da nam ne bo kasneje še
    težje.

Starši:
Zahvaljujem se vam, da prevzemate del učiteljskega poslanstva. Morda pa se bo kdo po teh izkušnjah odločil za prekvalifikacijo. Nekaterim bi brez zadrege podpisal dobro opravljeno prakso, ki jo v okviru
študija opravljajo študentje pedagoške in filozofske fakultete. Tudi, če se ne boste za to odločili, se zavedajte: vaši otroci vas zaradi časa in truda, ki jim ga namenjate veliko bolj spoštujejo, tudi če vam tega ne pokažejo. Nekaj svojih izkušenj in opažanj učencev pride tudi do mene. V sporočilih zaznavam, kako vas vaši otroci spoštujejo in opažajo koliko veste in koliko znate, pa do sedaj niste imeli niti priložnosti to pokazati. Pa tudi če včasih česa ne znate, vas zaradi tega nič manj ne občudujejo in imajo manj radi. Tudi učitelji vedno znova ugotavljamo, koliko se moramo še naučiti.

Lepe praznike in prijetne počitnice vam želim.

Ravnatelj Bogomir Furlan

Dostopnost