Obvestilo za starše otrok vrtca 6. 11. 2020

Vlada je dne 5. 11. 2020 podaljšala ukrepe za preprečevanje širjenja virusa še za en teden. Določila je tudi izvajanje nujnega varstva pod enakimi pogoji kot je veljalo v tem tednu.  Vrtci bodo tudi  tednu od 9. 11. 2020 do 13. 11. 2020 izvajali programe v zmanjšanem obsegu za otroke, katerih starši so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drug način. Varstvo bo organizirano na podlagi sklepa župana Občine Renče – Vogrsko. Vrtec bo pri izvajanju dejavnosti v zmanjšanem obsegu upošteval  priporočene smernice ministrstva, pristojnega za zdravje in Nacionalnega inštituta za javno zdravje za preprečevanje okužbe z virusom SARS CoV-2. Starši morajo potrebo po varstvu dokazati z izjavo delodajalca. Posredovati morajo tudi izjavo, da je otrok zdrav in ni bil v tesnem stiku z osebo, ki je okužena z virusom.  Staršemi, ki so izjavi dostavili že v tem tednu, ni potrebno ponovno dajati izjav. Če pa le-ti ne potrebujejo varstva, naj to sporočijo v vrtec.

 

Starši, ki ne bodo pripeljali otroka v vrtec, bodo oproščeni plačila vrtca za čas odsotnosti iz vrtca.

Ravnatelj
Bogomir Furlan

Priloga: Sklep župana varstvo otrok
Pogosta vprašanja, GOV: Varstvo otrok zaradi višje sile

 

Dostopnost