Tralala tralala, je vesela maškara … ,je odmevalo v torek po vrtcu že zgodaj zjutraj.

Le kaj se tu dogaja? V vrtec ne prihajajo otroci, ampak princeske, batmani, muce, žabice … ,tudi vzgojiteljic ni, namesto njih so danes v vrtec prišle Pike Nogavičke.

Saj res, danes je pustni torek in vsi so se oblekli v kostume, da bodo pregnali zimo. Že ob prihodu v vrtec je bilo pri nas veselo in nasmejano. Otroci in vzgojiteljice so rajali ob glasbi, peli pesmice in se sladkali s pustnimi krofi. In kot se za ta dan spodobi, so odšli na sprehod po Renčah, kjer so »zganjali« direndaj, da preplašijo zimo in k nam prikličejo pomlad.

Govori se, da je zima zaradi našega direndaja prav trepetala od strahu. Mislim, da se počasi že poslavlja.

Na svidenje, teta Zima, vidimo se drugo leto.

Vzgojiteljica: Mojca Klemše

Dostopnost