Že 11. leto zapored smo tretji petek v novembru obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk, letos s sloganom Zajtrk s sadjem – super dan!. Učenci šole in otroci vrtca so se o tematiki tradicionalnih jedi, pomenu zajtrka ter pomenu lokalno pridelanih živil, kmetijstva in čebelarstva pogovarjali že pred tem dnem in nastalo je veliko lepih izdelkov. Nekaj si jih lahko ogledate v spodnji datoteki (na slikah so izdelki otrok obeh enot vrtca ter učencev matične in podružnične šole).

V petek, 19.11.2021 smo imeli na našem jedilniku za zajtrk, kot že tradicionalno vsako leto: črni kruh, bio maslo, domači med in jabolka. Letos pa se je naša šola priključila vseslovenski akciji  priprave tradicionalnega kosila. Zato so nam ta dan v kuhinji pripravili za kosilo okusno vipavsko joto s klobaso in odlične orehovo-skutne štruklje.

V mesecu decembru se že veselimo prazničnih jedi.

Dostopnost