V sredo,17.1.2024 so se učenke Taskov Kristina, Žbogar Fajt Sara in Vodopivec Černe Lana udeležile simulacije Evropskega parlamenta, ki so jo pripravili in vodili dijaki Gimnazije Nova Gorica pod vodstvom mentorjev. Po uvodnem delu in spoznavni igri so se učenci OŠ vključili v skupine. Vsaka skupina je podrobno obravnavala enega iz med ciljev trajnostnega razvoja in sicer: zdravje in dobro počutje, cenovno dostopna in čista energija, enakost spolov, trajnostna mesta in skupnosti.

Na delavnicah so se pogovarjali o izbrani temi, izrazili svoje mnenje, iskali predloge in inovativne rešitve ter preizkusili svoje sposobnosti sodelovanja v skupini. Vsaka skupina je predstavila svoje pobude in rešitve trajnostnega razvoja ter v razpravi z argumenti odgovarjala na vprašanja udeležencev. Razpravi je sledilo glasovanje.

Člani zmagovalne skupine so prejeli praktične nagrade. Z veseljem sporočamo, da sta v zmagovalni skupini sodelovali tudi Sara in Lana.

Vsem udeleženkam iskreno čestitamo.

L.K.G.

Dostopnost