Za pusta je v našem vrtcu vsako leto veselo in prav nič drugače ni bilo letos. Strokovne delavke vrtca se vsako leto trudimo, da z obujanjem, spodbujanjem in nadaljevanjem čudovitega slovenskega običaja, v otrocih zanetimo iskrico navdušenja in željo do ohranjanja tradicije.

Preko celega tedna smo izdelovali dekoracijo, ki je pričarala pustno razigranost v naš vrtec, izdelovali pustne maske ter spoznavali pustne običaje. Komaj smo dočakali pustni torek, ko smo se lahko posladkali s krofi. Ta dan se nam v vrtcu niso pridružili otroci ampak so zopet oživeli najrazličnejši junaki – kavbojci, indijanci, princeske, spidermani, Miki miške, klovni, in še in še. Dan smo preživeli v duhu rajanja in druženja. Tudi letos smo se na sprehod po Renčah odpravile vse skupine enote. Srečali smo veliko mimoidočih, s seboj pa odnesli nekaj inštrumentov, da bi s svojo glasnostjo in igrivostjo odgnali zimo in priklicali pomlad. Če nam je uspelo bomo videli v prihajajočih dneh.

Zapisala: Maja Bavdaž

Dostopnost