Konec februarja (27.2.2024) nas je v vrtcu Bukovica obiskal reševalec iz Zdravstvenega doma Nova Gorica. V tednu pred prihodom reševalca smo spoznali tudi položaj nezavestnega in temeljne postopke oživljanja. Za prikaz smo uporabili lutko, ki so nam jo prijazno posodili v ZD Nova Gorica.

Za otroke je bil seveda najbolj razburljiv prihod reševalnega vozila. Reševalec je otrokom pokazal, kaj vse ima reševalno vozilo, poizkusili so tudi izvleči stol in mizo iz vozila. Skupaj z reševalcem so se pogovorili kdaj kličejo reševalce, na katero številko kličejo v nujnih primerih ter katere informacije povedo ob klicu. Vrhunec obiska je za otroke predstavljal vstop v reševalno vozilo, sedenje na voznikovem sedežu in samostojen vklop luči za nujno vožnjo. Navdušenja otroci niso mogli skrivati, in večkrat se je slišal začuden in glasen »VAU«!

Zapisal: Urban Kapušin

Dostopnost