Za prvošolce 1.a in 1.b je bil v četrtek, 6.6.2024 prav poseben in težko pričakovan dan. Ob 7.00 uri zjutraj smo se zbrali na železniški postaji na Volčji Dragi. Po prihodu vlaka, smo se vkrcali vanj ter se najprej zapeljali do Nove Gorice. Sledila je vožnja ob reki Soči do našega cilja – Mosta na Soči. Izstopili smo na postaji ter se ob poti, ki vodi ob bregu reke Idrijce, peš podali do jezera. Tam smo najprej pojedli malico. Kmalu zatem smo se vkrcali na ladjico Lucijo. Kapitan Dean nas je popeljali po prelepi in smaragdni reki Soči. Otrokom je pripovedoval o legendi, ki govori o nastanku jezera. Ob mirni plovbi po reki so otroci opazovali okoliško naravo in živali. Na ladjici smo se veseli, prepevali in se imeli krasno.

Prepel dan je hitro minil. Z vlakom smo se vrnili nazaj na Volčjo Drago, kjer so otroke pričakali starši.

Zapisala: Teja Turel

Dostopnost