Teden otroka se je odvijal od 5. do 9. oktobra 2015. Letošnje geslo se je glasilo »Nekaj ti moram povedati …«.

V našem vrtcu smo strokovne delavke pripravile različne dejavnosti. Teden smo pričeli s skupnim druženjem v igralnici otrok skupine Mavrice. Otrokom smo predstavile pesem Nekaj ti moram povedati, avtorja Andreja Rozmana Roze. Prepevali smo pesmice ter se imeli lepo. Naslednji dan smo uživali ob ogledu gledališke predstave Žabji kralj, ki jo je za otroke pripravilo Gledališče Smejček. V sredo so poleg športne urice potekale različne dejavnosti po skupinah. V četrtek smo se družili z učenci 3. razreda osnovne šole. Pripravili so nam dramatizacijo zgodbe Zrcalce. Kasneje smo si ogledali še risanko Izgubljen & najden, ki prikazuje neizmerno prijateljstvo med dečkom in pingvinom.

Zadnji dan smo vzgojiteljice za otroke izdelale »medalje« z motivom, ki simbolizira letošnje geslo Tedna otroka.  Tako smo zaključili s prijetnim tednom.

 

Teja Turel

Dostopnost