V torek, 10.5.2016, je vreme dopustilo, da je na igrišču vrtca v Bukovici potekalo Gusarsko popoldne. Vodil ga je športni pedagog Samo Nanut. Srečanja so se udeležili otroci in njihovi starši ter vzgojiteljice in seveda gusar Berto, ki je zbrane pozdravil z gusarskim pozdravom. Vsak otrok je dobil naglavni trak z gusarskim simbolom in gusarski načrt za iskanje zaklada, na katerem so bile predstavljene postaje z različnimi vajami. Otroci so skupaj s starši krožili po postajah in opravljali zanimive spretnostne vaje (vožnja s skiroji in kolesi, metanje žogic v gusarska usta, metanje žog na koš, hoja s hoduljami, skakanje v vrečah …). Na postajah so čakale vzgojiteljice, ki so vsakemu otroku na načrtu označile uspešno opravljeno vajo. Po zaključenih vajah je gusar Berto vsaki skupini otrok dovolil vpogled v skrinjo. Vsakega otroka je v skrinji čakal zlatnik kot nagrada in seveda spomin na gusarsko iskanje zaklada. Skupaj smo preživeli nepozabno družabno popoldne, ki je prehitro minilo. Veselimo se že ponovnega srečanja in druženja.

Urška Žiberna, Renče, 16.5.2016