V tednu otroka smo v Vrtcu Renče izvedli prvo od petih delavnic z naslovom Radi se imamo in skupaj se igramo. Vse strokovne delavke vrtca si namreč želimo, da se otroci postopoma seznanijo z vsemi vzgojiteljicami in pomočnicami vzgojiteljic ter da imajo priložnost razvijati sposobnosti in načine za vzpostavljanje, vzdrževanje in uživanje v prijateljskih odnosih z enim ali več otroki.

Vseh pet skupin otrok se je prvič zbralo v skupini Zvezdice, kjer smo otrokom skozi igro predstavile potek naših druženj. Odziv otrok je bil enkraten.  Dejali so, da se mi skupaj »zabavamo, družimo in se imamo radi«.  Vsak otrok bo imel priložnost pokukati v drugo igralnico, k drugim otrokom, k drugi strokovni delavki in k drugačni izkušnji.

Prvo delavnico smo izvedli na temo GOZD. V igralnicah so se odvijale različne aktivnosti: spoznavali smo drevesa in liste, listali revije o gozdnih živalih, sadili smo resje in ciklame, likovno ustvarjali  ter plesali ob glasbi na temo gozdnih živali.

Vsi se veselimo naslednjih druženj …

Vzgojiteljica Mateja Komac

Dostopnost