Zadnji četrtek v maju, ko se je ta topli mesec počasi poslovil in na stežaj odprl vrata poletju, je v Renčah odzvanjal zvok starih ljudskih glasbil in hudomušnih malih pevcev, saj je ta večer tam potekala zaključna prireditev Vrtca Renče in Vrtca Bukovica.

To je bila prireditev, kjer se je čas za trenutek ustavil, saj so nas malčki skupaj s strokovnimi delavkami popeljali v stare čase naših babic in dedkov. Na sredini prizorišča se je bohotilo veliko češnjevo drevo, okrog njega pa so se zbrali vsi otroci obeh vrtcev. Oblečeni so bili v najrazličnejša ljubka oblačila in noše. Zapeli so nam ljudske pesmi »Moja mati  kuha kafe«, zazibali so se in zaplesali »Ob bistrem potočku je mlin«, prikazali so tudi ples »Pridne peričice«, prekmurski ples in »Rašplo« ter »Židano marelo«. Na vrhuncu prireditve so v dvorano pogumno zakorakali otroci, ki bodo septembra prvič vstopili skozi šolska vrata. Pospremili smo jih s ploskanjem, bodoči šolarji pa so prisrčno dvignili svoje predšolske »maturantske kape« in nam pomahali v slovo.

Večer  je bil pravo doživetje za oči, ušesa in srce vseh poslušalcev. To nam lahko podarijo le ……….OTROCI!

Zapisala: Nika Kodrič

Dostopnost