Učenci 3. a in 3. b OŠ Renče smo  se v četrtek, 25.10.2018, odpeljali na ogled Ljubljane, našega glavnega mesta.

Po kratkem postanku na avtocesti za malico, smo se v mestu najprej povzpeli na grad z vzpenjačo, kar je bilo posebno doživetje.

Na gradu smo iskali zmajev zaklad….

Legende pravijo, da zmajeva družina domuje na Ljubljanskem gradu. Grajski zmajček Franci je eden tistih zmajev, ki se obiskovalcev veseli, jim rad pomaga in pušča sledi, da bi jih vodile ter bi se tako prepustili raziskovanju grajske zgodovine.

Učenci smo se skupaj napotili po njegovih sledeh in raziskali grad, sledili smo njegovim sporočilom in reševali naloge, ki nam jih je dal Franci. Učenci smo s pomočjo grajske vodnice aktivno sodelovali pri reševanju zmajevih nalog in nestrpno čakali na odkritje zaklada, ki smo ga prejeli v spomin

Po ogledu gradu smo si ogledali še staro Ljubljano, s Plečnikovo tržnico, Tromostovjem, Prešernovim trgom in z Zmajskim mostom.

Bilo nam je lepo.

Dostopnost