V sredo, 20. 3. 2019, je bilo v Vrtcu Renče in Vrtcu Bukovica zelo veselo jutro. Predšolski otroci so se odpravljali na tridnevno letovanje na Medvedje Brdo. Neučakani so pričakali prihod avtobusa in se skupaj z vzgojiteljicami odpeljali dogodivščinam naproti.

Prišli smo na zasneženo Medvedje Brdo in takoj izkoristili sneg. Primerno smo se oblekli in se odšli sankat, kepat in izdelovat snežake. Otroci so se preizkusili tudi v izdelovanju bivakov, uživali v večernem sprehodu in opazovanju zvezd in lune.

Na bližnji kmetiji so si ogledali domače živali. Nekatere so lahko tudi nahranili. Imeli smo priložnost spoznati terapevtskega psa, ki so ga otroci lahko pobožali.

Enega od večerov smo si popestrili z zabavo v pižamah, na kateri so otroci plesali in peli.

Prav vsi so prejeli pohvalo za opravljene dejavnosti in pogum. V petek, 22. 3. 2019, smo se po kosilu z avtobusom odpeljali nazaj proti Bukovici in Renčam, kjer so nekatere otroke že čakali starši, otroci so jim veseli stekli v objem.

Otroci pravijo:

«Na Medvedjem Brdu mi je bilo najbolj všeč, ko smo se sankali.«

»Všeč mi je bilo, ker sem lahko božal morskega prašička.«

»Najbolj mi je bila všeč zabava »pižama party«.

Ivana Remec
foto: arhiv Vrtec Renče