Za devetimi gorami, za devetimi vodami … Tako se začnejo nekatere pravljice, ki jih otrokom beremo v Vrtcu Renče. Prav tako pravljičen začetek šolskega leta se je z mesecem septembrom pričel tudi zame, saj so se mi uresničile dolgoletne sanje. Skupaj z otroki sem kot vzgojiteljica prvič prestopila prag Vrtca Renče.

Nekateri otroci so svoj prostor v pisano obarvanih garderobah, katerih stene so krasili krogi vsemogočih oblik in  toplih barv, obdržali, medtem  ko so drugi svoje nahrbtnike ter copatke premaknili pred novo igralnico in s tem naredili korak v starejšo skupino.

Vzgojiteljice smo toplo pričakale tako otroke z nasmeškom do ušes, kot tudi otroke s solzicami v očeh ob prvi ločitvi od staršev in ob prvem vstopu v vrtec. Čudovit sončen dan nas je vabil na dvorišče, kjer so se obnovila stara prijateljstva in sklepala nova.

Veselim se, ker verjamem, da nas v novem šolskem letu čakajo številne prijetne dogodivščine.

Vesna Božič

Hvala Vrtcu Renče za možnost opravljanja čudovitega poklica, kjer je vsak dan nekaj novega in kjer je vsak dan vzgojiteljic napolnjen z ljubeznijo otrok.

Dostopnost