V ponedeljek, 1. 6. 2020, boste v šolo po dolgi prekinitvi prišli četrtošolci in petošolci, v sredo 3. 6. 2020 pa še vsi ostali. Pouk bo spet tak kot ste ga navajeni. Veljala pa bodo dodatna pravila, na katera še nismo navajeni.

Ukrepi za preprečevanje širjenja koronavirusa še vedno veljajo, razen prepovedi zbiranja v šolskih prostorih. Zato upoštevajte predvsem naslednja navodila:

• V šolo prihajate z masko in jo uporabljate ves čas , razen, ko vam strokovni delavci odredijo drugače.
  • V šolo prihajate med 7.30 in 7.45. Za vas bo odprt vhod iz strani ceste.
  • Ne uporabljate garderobnih omaric.
  • Ko pridete v šolo greste v svojo matično učilnico. Navodila vam bo dal dežurni učitelj, ki vas bo sprejel na vhodu. Preobujete se pred razredom.
  • V šolske prostore lahko vstopajo samo učenci in delavci šole.
  • Ne zadržujete se na hodnikih. V odmorih boste v razredih ali zunaj, kot bo določil dežurni učitelj.
  • Pred in po malici si morete obvezno razkužiti roke in obrisati mizo.
  • V stranišče odhajate posamično. Pazite na higieno rok.
  • Na kosilo odhajate po urniku. Ob vhodu si umijete in razkužite roke. V vrsti držite razdaljo na označenih mestih.
  • Domov odhajate po pouku. V šolo in iz šole bo iz Bukovice vozil šolski avtobus po enakem urniku, ki je veljal pred ukrepi. Tudi na avtobusu se držite ukrepov.
  • Šolski kombi ne vozi. Zato tisti, ki se ne vozite z avtobusom, prihajate v šolo in iz odhajate peš, s kolesom, ali vas pripeljejo in odpeljejo starši. Gibanje je koristno za zdravje.
  • Vozači se obvezno vključite v varstvo vozačev.
  • V šolo prihajate le zdravi učenci. Imeti morate izjavo na kateri starši podpišejo, da ste zdravi in da zadnjih 14 dni niste bili v stiku z okuženo osebo.

Ker v razredu ni mogoče zagotoviti potrebne razdalje morajo učenci starejši od 12 let nositi masko in upoštevati  vsa navodila NIJZ glede higiene rok in kašljanja, ter vseh ostalih ukrepov, saj tako pripomorete k preprečevanju širjenja virusa.

NIJZ priporočila šola 29. 5. 2020

ravnatelj