Čeprav ni  letošnji december  prav nič čaroben, smo si v vrtcu Renče  pričarali pravo Božičkovo mesto.  V  Božičkovi pekarni je ves čas živahno . Vrtčevski škratki pridno mešajo, gnetejo, valjajo in ustvarjajo umetnije, s katerimi krasimo igralnice in hodnike. Izpod otroških rokic nastajajo  zasnežene pokrajine, okrašene božične jelke, Božičkovi jelenčki pa že nestrpno čakajo na najpomembnejšo noč v letu … Pred Božičkovim domom stoji nabiralnik, ki ga otroci pridno polnijo s pismi, v njih so napisane in narisane njihove želje. Ves čas ob spremljavi klavirja in kitare prepevamo božične napeve in poslušamo božične pravljice. Otroci se trudijo, da so čim bolj pridni, saj jih vsak dan naskrivaj opazuje škrat, ki Božičku poroča o dogajanju v vrtcu. Otroci in vzgojiteljice pa pripravljamo presenečenje za vse vas, a naj za enkrat ostane še skrivnost.  HOHOOOO….

Mojca Kobal

Dostopnost