Običajno se otroci razveselijo srečanja z živalmi, še posebej s kužki. Vendar niti pri psih, niti pri otrocih ne vemo dobro, kaj se jim plete po glavi.  Velikokrat odrasli niti ne razumemo, kaj želijo eni in drugi povedati.  Srečanja žal niso vedno le prijetna. Kaj so sporočali zvemo, ko se že zgodi.  Da se bodo srečanja otrok in psov končala prijateljsko, varno in brez neprijetnih ali celo tragičnih izkušenj  obljubljamo, da bomo otroke učili, kako ravnati ob  srečanju s psom, lastnike psov pa prosimo, da še preden pride do srečanja, svojemu ljubljenčku nataknete povodec. To določa tudi Zakon o zaščiti živali, ki v trtjem odstavku 11. člena določa, da morajo skrbniki psov fizično varovati psa tako, da je pes na povodcu. Naši otroci vam bodo hvaležni.

Vzgojiteljice OŠ Renče