Spoštovani učenci in starši!

Naša šola v okviru šole PLUS, projekta POGUM in v sodelovanju s Civilno zaščito občine Renče-Vogrsko pripravlja Tabor PREŽIVETJA 2022. Tabor na Veniščah je predviden od 10. do 12.  junija 2022 (za devetošolce pa že od četrtka, 9. junija 2022 , dalje). V primeru slabega vremena tabor odpade.

Učenci bodo razdeljeni v skupine, ki jih bodo spremljali delavci šole in člani Civilne zaščite.

Šotore in osebno opremo po seznamu, ki ga dobi vsak udeleženec, prinesejo učenci sami, za vse ostalo pa smo poskrbeli člani Civilne zaščite občine Renče-Vogrsko in delavci šole.

Prispevek staršev za posameznega otroka je 40 EVROV.

1. PROGRAM DEJAVNOSTI
ČETRTEK, 9. 6. 2022 (velja samo za devetošolce)
  • 7.30        zbiranje opreme devetošolcev za taborjenje na OŠ Renče
  • 9.00         delavnice po razporedu
  • 13.00       kosilo, počitek
  • 16.00       prihod udeležencev na OŠ Renče, kjer jih prevzamejo starši

Program temelji na spoznavanju možnosti preživetja in življenja v naravi, možnosti samooskrbe, samozaščite ter družabnem življenju, ki ga bomo po potrebi časovno in vsebinsko prilagajali.

2. OBVEZNA OPREMA VSAKEGA UDELEŽENCA

Učenci bodo v naravi preživeli tri ali 4 dni. Ob tem bi vas radi opozorili na primerno opremo (natančen seznam bodo učenci dobili naknadno) in na ZAŠČITO PRED KLOPI (oblačila – gladka, svetla in zaščitna sredstva proti klopom).

Otroci bodo bivali v svojih šotorih. Učenci si bodo nekaj obrokov pripravili tudi sami. Če ima vaš otrok predpisano dieto ali druge zdravstvene posebnosti, prosimo, da nas o tem osebno obvestite.

Posodo za hrano, jedilni pribor in steklenico za vodo otroci prinesejo s sabo.  Po vsakem obroku učenci svojo posodo operejo sami.

Na taboru bo ves čas prisotna ekipa prve pomoči. Za varnost udeležencev bo poskrbljeno in če bo potrebno, bomo organizatorji poskrbeli za prevoz otroka domov.

Učenci naj s sabo NE prinašajo:

• HRANE – za zdravo hrano bomo poskrbeli na taboru (razen po dogovoru s starši za učence, ki morajo uživati dietno prehrano)
  • PIJAČE – za vodo bo poskrbljeno na taboru
  • ALKOHOLA ALI DRUGIH PREPOVEDANIH SNOVI – ob sumu na vnos bomo učencem pregledali osebno opremo. V primeru zlorabe bodo kršitelji takoj prepeljani na dom.
  • ELEKTRONSKIH NAPRAV (tablice, telefoni, fotoaparati, računalniki, pametne  ure …)

3. NADALJNJE INFORMACIJE, ŽELJE, PRIPOMBE STARŠEV

Pred izvedbo bomo starše povabili na sestanek, na katerem bomo podrobneje predstavili program tabora.

Če imate kakšno vprašanje, željo, pripombo, idejo …

Če se bo vaš otrok udeležil taborjenja, vas prosimo, da izpolnite priloženo prijavnico.

Nadja Bagon, v.d. ravnatelja

Milivoj Perkon, poveljnik CZ Renče -Vogrsko