Leta 2017 je bil na predlog Slovenije 20. maj razglašen za svetovni dan čebel. Letos smo na ta dan pripravili različne dejavnosti, saj so čebele in drugi opraševalci zelo pomembni za svet brez lakote, za trajnostno kmetijstvo in ohranjanje okolja.

Učenci in učitelji smo se med glavnim odmorom srečali v jedilnici, kjer nam je delo čebelarja in pomen čebel predstavil Marjan Primožič iz čebelarstva Primožič, ki šoli dobavlja domači med. Na podružnični šoli v Bukovici je delo čebelarja predstavil učitelj Marko. Vsi učenci so se tega dne posladkali z medenjaki, ki so jih pripravili učenci slaščičarskega krožka. Šola je že vrsto let vključena v Evropski projekt Šolska shema. Ta želi med drugimi ukrepi ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave. Za prve češnje in jagode so zagotovo zaslužne tudi čebele in tako so imeli učenci ta dan na voljo več vrst sadja in zelenjave iz Šolske sheme. Da bo tudi naša šola prispevala k ohranjanju opraševalcev, so se k dejavnosti ob svetovnem dnevu čebel pridružili še učenci vrtnarskega krožka. Ti so na šolski vrt posejali več medonosnih rastlin, učenci izbirnega predmeta kmetijstvo pa so izdelali hotel za žuželke. Učenci četrtih razredov ter učenci Razširjenega programa so ustvarjali in okrasili stene jedilnice. Šola je vključena tudi v projekt NA-MA POTI, kjer razvijamo naravoslovno pismenost pri učencih in projekt POGUM, v sklopu katerega učenci razvijajo posamezne kompetence podjetnosti. S svojimi dejavnostmi so se pridružili tudi učitelji, ki so vključeni v ta dva projekta ter skupaj z učenci raziskovali življenje, delo čebel in čebelarja in njihov pomen za lokalno okolje.

Nekaj utrinkov tega dne si lahko ogledate na spodnji povezavi:

Utrinki

Dostopnost