Na pobudo Sveta Evrope v Strasbourgu od leta 2001 dalje vsako leto 26. septembra praznujemo Evropski dan jezikov. To je dan, ko praznujemo jezikovno raznolikost v Evropi in spodbujamo učenje tujih jezikov.

Na naši šoli smo v ta namen v sredo, 28. 9. 2022, izvedli kulturni dan v 9.a in 9.b razredu. Po jutranjem uvodu se nam je preko video povezave iz Luksembourga pridružila prevajalka v Evropskem parlamentu, gospa Valerija Podrzavnik. Predstavila nam je poklic prevajalca, nam pripravila zanimiv kviz «Milijonar« in odgovorila na naša številna vprašanja.

Dan smo nadaljevali na prostem in v učilnici. Poskrbeli smo, da so postali naši zidovi lepši in zanimivejši. Zunanji zid kolesarnice in šolske hodnike smo obogatili s pozdravi v različnih evropskih jezikih.

Zapisala: Tamara Konič

Dostopnost