Na OŠ Renče v tem šolskem letu poteka projekt Medgeneracijsko sodelovanje, s katerim spodbujamo prostovoljstvo in v okviru katerega med drugim načrtujemo mesečne obiske starostnikov v Medic hotelu. To je bila že naša večletna praksa, ki pa je bila zaradi pandemičnih razlogov prekinjena. Letos smo dejavnosti ponovno zagnali.

S skupino 12 otrok, prostovoljcev, smo se v četrtek 13.10.2022 v popoldanskem času odpravili na obisk k starostnikom. Pripravili smo jim kratek kulturni program s harmoniko, potem pa so meje med generacijami začele padati in spletlo se je čudovito dogajanje ob družabnih igrah, pogovorih, tomboli, šahu, zgodbah iz preteklosti in prijetnih občutkih.

Dobra urica na sončni terasi, ki pa je vsem veliko pomenila. Posebno smo veseli, ker je k projektu pristopila tudi naša upokojena učiteljica, Adrijana Mozetič.

Mojca Saksida

Vodja projekta Medgeneracijsko sodelovanje

Dostopnost