20. 10. 2022

Dvajsetega oktobra smo se 6. a in 6. b odpravili z avtobusom v Postojno. Na Srednji gozdarski in lesarski šoli smo parkirali avtobus in se razdelili po razredih. Pokazali in opisali so nam opremo gozdarja. To je: sekira, motorna žaga, ki smo jo lahko preizkusili, čelada, glušniki, jakna, hlače, čevlji, klini in meter. Nato so se nekateri tudi oblekli v opremo gozdarja. Peljali smo se tudi s traktorjem. Vsak razred je po prvem delu pojedel malico. Pogovarjali smo se o rastlinah in naravi ter o neprimernem odnosu človeka do narave. Ogledali smo si tudi okolico šole in opazovali drevesa ter skušali pravilno odgovoriti na vprašanja, ki nam jih je zastavljal voditelj. Večino stvari smo si tudi zapisali na delovne liste, ki smo jih dobili tam. Po koncu tehniškega dne smo se vrnili na avtobus in srečno prispeli v Renče.

Manca Arčon, 6. a

Dostopnost