V sredo, 15. marca 2023, nas je obiskal E-Transformer 2.0. To je posebno ozaveščevalno vozilo, s pomočjo katerega so si učenici tretje triade Osnovne šolo Lucijana Bratkoviča Bratuša Renče gledali kratke videoposnetke o krožnem gospodarstvu, muzej aparatov iz naše bližnje in daljne preteklosti, primere trajnih magnetov in proces njihove reciklaže ter retro računalniške igrice.

Aparati in artikli so razstavljeni v notranjosti kamiona, ki je že sam posebej veliko doživetje. Vozilo, ki se “čudežno” odpre in spremeni v predavalnico, učilnico na prostem, je učencem razkrilo skrivnosti električne in elektronske opreme s pomočjo razlage predavatelja in razstave aparatov: TV aparati, telefoni, gramofoni, snemalne naprave, LCD zaslon, mobilni telefon, baterije, sijalke, kalkulatorji ipd.

Poglejte si še poučno animacijo o krožnem gospodarstvu, ki smo si jo v sklopu ogleda pogledali tudi mi:

Dostopnost