Učenci, ki obiskujejo predmet italijanščina v 8. in 9. razredu, so v torek, 4. aprila 2023, obiskali mesto Benetke.

Zbrali smo se pred šolo in se z avtobusom odpeljali proti Italiji. Po več kot dveurni vožnji in  postanku smo se ustavili v kraju Punta Sabbioni. Tam smo se vkrcali na ladjico, ki nas je popeljala v sam center Benetk, do trga sv. Marka. S pomočjo vodiča smo izvedeli marsikaj zanimivega in si ogledali Most vzdihljajev, Trg sv. Marka, zvonik na trgu sv. Marka, most Rialto ter številne gondole (dolge ozke čolne),  značilne za to mesto. Obiskali smo prodajalno izdelkov iz muranskega stekla, kjer nam je mojster pihanja stekla prikazal, kako izdelujejo različne izdelke iz stekla. Izdelal je konja in vazo.

Ogledali smo si neštete stojnice, se izgubljali v številnih beneških ulicah, povprašali za pravo pot in si privoščili spominek, ob katerem se bomo spomnili na sončen in vetroven dan v Benetkah. Ekskurzija je minila v sproščenem in prijetnem vzdušju na poti proti domu.

Dostopnost