Učiteljice so nam povedale, da bomo kmalu praznovali rojstni dan reke Soče. Vprašale so nas, kaj že vemo o Soči?

Povedali smo, da reka teče, da ima lepo modro barvo, da teče skozi Kanal in mimo Nove Gorice v Italijo in potem v morje. Kaj pa njena sestrica Vipava? Je temno zelene barve, v njej živijo ribe, race, želve, žabe in školjke, da se v njej kopamo, da je na bregovih veliko lesa.

V tednu otroka smo imeli pouk v naravi. Odpravili smo se na pot ob reki Vipavi. Videli smo račke in želve. Ob poti smo nabrali naplavljen les, vejice in listke.

Iz nabranih materialov smo izdelali ladjico. Na jambor smo pritrdili zastavico in nanjo napisali voščilo: Vse najboljše, ostani čista! Šli smo pod stari most in na bregu zapeli pesmico Vse najboljše, draga Vipava. Učiteljica je spustila ladjico v vodo in mi smo ji veselo pomahali.

Upamo, da bodo lepe želje prispele do reke Soče. Kdo ve, mogoče pa bo ladjica priplula tudi do morja?!

Srečno pot!

  Prvošolčki iz 1.a in 1.b razreda

Dostopnost