Dan slovenske hrane (uradno razglašen s strani Vlade Republike Slovenije) in projekt Tradicionalni slovenski zajtrk, se vsako leto izvaja tretji petek v mesecu novembru. Letos bo obeleževanje potekalo v petek, 17. novembra.

Tudi letos bomo na ta dan na naši šoli in v vrtcu pripravili Tradicionalni slovenski zajtrk in obeležili dan slovenske hrane.

V tednu od 13. 11. do 17. 11. 2023 v šoli in vrtcu potekajo različne spremljevalne dejavnosti, s katerimi želimo izboljšati odnos do hrane, njene pridelave, varovanja okolja in zdravja ljudi. Poleg strokovnih delavcev so v dejavnosti vključeni tudi drugi deležniki oz. strokovnjaki. Letos bomo več pozornosti namenili kruhu, saj je slogan »Kruh za zajtrk – super dan!«.

RECEPTI Z OKUSI SLOVENIJE