Prvi teden v oktobru smo tudi letos obeležili teden otroka. Po vrtcu je bilo kot vprašanje slišati veliko ZAKAJEV in v odgovor še več  ZATOJEV. Tema Tedna otroka je bila namreč  Zakaji in zatoji radovednosti. Vsaki skupini sem na začetku tedna dala svojo knjigo, s pomočjo katere so poiskali odgovore na vnaprej postavljeno vprašanje. Oblački so se spraševali:  Zakaj drevo raste? Zakaj imamo drevesa? Mavrice so raziskovale zakaj je morje slano, Pri Zvezdicah so se naučili zakaj nastane mavrica in jo tudi narisali. Tudi najmlajši smo bili radovedni. Pri Sončkih smo opazovali kako nastane dež, Lunice pa so spoznale, da se led stali.

V starejših skupinah so si tekom tedna zastavili še veliko drugih različnih vprašanj in dobili veliko zanimivih odgovorov. Iz vseh teh raziskovanj, spoznanj in odgovorov smo nato naredili povzetke in jih postavili na ogled na panoje svojih igralnic, da so jih videli tudi starši.

Nika Baša

Dostopnost