Teden mobilnosti, je letos potekal od 16.9.2023 do 23.9.2023. Tema letošnjega tedna mobilnosti je bila Varčne poti. Otroci so s pomočjo pravljice Beli zajček spoznavali, kako lahko na različne načine prispevajo k ohranjanju čistejšega okolja. Spoznali so, da lahko v vrtec pridejo namesto z avtomobilom tudi peš, s kolesom, skirojem.

 V skupini Lunice, so otroci zajčka  tudi pobarvali v sivo barvo in ga vsakič, ko so otroci prišli v vrtec peš ali s kolesom, polepili z belimi nalepkami. V skupini Sončki so otroci spoznavali različne vrste prometa: kopenski, vodni, zračni. Z avtomobilčki so lahko vozili po sestavljeni pisti. V skupini Zvezdice so si otroci pogledali poučno oddajo na temo promet, na risalni list so lepili slike, ki prikazujejo, na kakšne vse načine lahko potujemo. V skupini Mavrice so otroci med sprehodom opazovali promet ter šteli avtomobile. Izdelali so tudi plakat, igrali so se simbolno igro Vozimo se s kolesom, letalom. Ogledali so si poučno risanko Promet ter se o njej pogovarjali. V skupini Oblački so otroci razvrščali prevozna sredstva glede na to, katera bolj in katera manj onesnažujejo ozračje. Risali so, kako pridejo v vrtec, ogledali so si poučno risanko Promet, na razpolago so imeli tudi slikanice na temo promet. 

Dostopnost