V prazničnih dneh konec decembra je dobri stari Dedek Mraz obiskal tudi otroke v vrtcu in šoli v Renčah in Bukovici.

Letos je prispel kar s Tremi prašički, ki so imeli res veliko težav z nadležnim volkom. Ta jim je nagajal, jih plašil, da bodo postali njegova pečenka, jim podrl dve hiši, tretje pa le ni mogel. To pa tudi po zaslugi našega Dedka Mraza, saj so ga trije prašički skupaj z otroki tako glasno poklicali, da je le prišel in volka okaral. Povedal mu je, da ne sme plašiti prašičkov in jih preganjati. Volk je ugotovil, da ni ravnal prav in Dedku Mrazu, vsem otrokom in tudi trem prašičkom obljubil, da se bo poboljšal in od sedaj naprej jedel še samo korenček. Tako mu je Dedek mraz podaril zelo velik korenček, vse otrokom pa prikupna darila.

Otroci so bili navdušeni, dobri stari Dedek Mraz pa se je odpravil naprej po svoji poti, saj mora obiskati še mnogo otrok. Obljubil pa je, da prihodnje leto spet pride, če le bodo otroci ostali tako pridni. In vsi so obljubili, da bodo.

Mojca Saksida
OŠ Renče

Dostopnost