V petek, 10. 2. 2017, smo v skupini Čebele v vrtcu Bukovica dobili poseben obisk. Obiskal nas je pesnik in zbiratelj ljudskega izročila Franc Černigoj. Doma je s Predmeje in je učitelj slovenskega jezika na šoli Col.

S seboj je prinesel lutko hudička, ki večkrat nastopa v njegovih zgodbah iz Gore nad Ajdovščino. Otrokom se je predstavil v lovskih oblačilih, se z njimi pogovarjal, povedal pravljico v narečju. Pokazal jim je svoji knjigi: Nace ima dolge tace ter Cin, cin cene. Prva je otroke pritegnila že med prebiranjem v dneh pred njegovim prihodom.

Otroci so bili njegovega obiska zelo veseli, saj jih je ob vsem dogajanju znal zelo navdušiti.

Podaril jim je dve knjigici: Maja in Marko z lovcem na lovu in Gora nad deželo, ki sta dobili mesto v knjižnem kotičku skupine.

Za prijetno doživetje v kulturnem tednu se mu zahvaljujemo, prav tako staršema Bajec, ki sta to srečanje uredila.

Zapisala Irena Zgonik