V vrtcu Bukovica so otroci čez celo leto razvijali spoštljiv in odgovoren odnos do narave, pridobivali pa so tudi izkušnje, kako sami ali s pomočjo odraslih vplivajo na naravo in kako lahko prispevajo k varovanju in ohranjanju naravnega okolja.

Najstarejši otroci vrtca iz skupine Čebele so že drugo leto skrbeli za cvetlični vrt.

Skupini Metulji in Pikapolonice pa so v letošnjem šolskem letu uredil vrtiček ob atriju igralnice Metuljev.

V jesenskih in zimskih mesecih smo vrtiček le opazovali. Spomladi smo ga očistili (plevel …). Pri tem nam je pomagal tudi hišnik Franko.

Konec aprila pa je v vrtec prišla Leonova mama, gospa Ana Čebron, ki nam je pomagala urediti vrtiček. Skupaj z njo smo posadili sivko, rožmarin in nageljčke. Vse rastline nam je podarila, za kar se ji vsi otroci ter strokovne delavke vrtca Bukovica zahvaljujemo.

Mojca Črnologar Merljak

Junij 2018

Foto: arhiv vrtca Bukovica

Dostopnost