Mavrice…

Mavrica je barvni lok na obzorju. Vsaka od barv, ki ga sestavlja je edinstvena in neponovljiva.
In takšni so tudi otroci v Vrtcu Renče, v skupini Mavrice.

So majhni in veliki, radovedni, veseli, igrivi, nagajivi, prijazni in zaupljivi. Letošnje šolsko leto je v skupini 21 otrok, s katerimi vsak dan doživimo nekaj novega.
So pravi raziskovalci, zato bova otroke preko celega leta načrtno usmerjali k opazovanju, poslušanju, tipanju, okušanju in vohanju ter pridobivanju novih izkušenj.

V mesecu septembru bodo otroci spoznavali samega sebe in družbo. Sklop dejavnosti, kjer se bo prepletalo področja matematike, jezika, umetnosti, narave, gibanja in družbe bodo:

– To sem jaz,
– Jaz in moja družina,
– Jaz in vrtec,
– Jaz in moj kraj,
– Jaz in moja država.

Delo v skupini poteka individualno, v paru, v manjših skupinah ali skupinsko.
Se pa vzgojiteljici trudiva, da je otrokom v vrtcu lepo.
Pomembno je, da razumemo obstoj neke »nevidne vezi« med nami in otroki, zaradi katere otroci čutijo varnost, sprejetost in jim omogoča, da stopijo v svet.

Vzgojiteljica Mateja Komac