V četrtek, 31. 1. 2019, je skupino Mavrice obiskal Jakov tata VASJA MIKLAVČIČ, voznik relija.

Z otroki smo ga nestrpno čakali na parkirišču za šolo in zvok dirkalnega motorja je bilo slišati že od daleč. Ob prihodu so otroci ostali odprtih ust in popolnoma tiho. Malo so bili začudeni, malo presenečeni in zelo navdušeni.

Ogledali so si zunanjost dirkalnika, kaj hitro pokukali tudi v notranjost in Vasji zastavili kar nekaj vprašanj. Vasja je otrokom predstavil opremo, ki jo potrebuje med vožnjo dirkalnika in otrokom dovolil, da so se usedli za volan. Vsakega otroka posebej smo fotografirali in mu kasneje v vrtcu izdelali »dirkaško licenco«.

Obisk staršev v vrtcu je vedno posebno doživetje, ki ga otroci doživljajo z obilico ponosa in veselja, hkrati pa je priložnost, da spoznajo poklic, zanimiv hobi ali kaj drugega.

Vasji se zahvaljujemo za »dirkaško« dopoldne.

 

Zapisala: vzgojiteljica Mateja Komac

Dostopnost