Obiskali smo vrtnarijo Čebron. Gospa Katarina nam je pokazala, kako se seje in sadi. Šli smo v različne rastlinjake. Videli smo več vrst zelenjave. Poskušali smo kolerabo in pili bezgov sok. Vsak je dobil pet sadik solate. Podarili so nam dva platoja. Na enem bo zrastla solata, na drugem pa bučke. To se bo zgodilo, če bomo za rastline primerno skrbeli.

Sara Amaddeo in Sara Bajec

P.S.
Otroci so gospo Katarino vprašali, koliko časa traja delo na kmetiji. Povedala je, da od takrat, ko se sonce prikaže, pa do takrat, ko zaide. Čeprav je delovni dan dolg in naporen, pa dela z veseljem.
Pisateljica Bina Štampe Žmavc je zapisala: Nič, prav nič ne zraste brez ljubezni. Če delaš z ljubeznijo, je vedno pri tebi dobra čarovnija.
Veselje in ljubezen do dela smo začutili na našem obisku in bilo nam je lepo.

Marta Premrl

Dostopnost