Pomlad je čas, ko smo lahko veliko zunaj, hodimo na sprehode, delamo na vrtu, nabiramo rože.

Ker tudi mi uživamo v naravi, smo se z veseljem odzvali povabilu Tisine babice in dedka na ogled njihovega vrta. Na lep sončen dan smo se z otroki peš odpravili proti Tisinemu domu. Otroci so si z velikim zanimanjem ogledali njihov vrt. Prepoznali so solato, čebulo, korenje, paradižnik, videli so še rukolo. Povohali so lahko rožmarin, janež in meliso. Tisina babica jim je povedala, da vrt zaliva ter skrbi, da na gredicah ni plevela. Ob vrtu so otroci lahko občudovali tudi različne pisane rože. Nato smo se odpravili še na travnik zraven vrta, kjer so otroci uživali v nabiranju travniških cvetic. Nabrali so veliko šopkov, s katerimi smo polepšali tudi naš vrtec. Po končanem ogledu so se še posladkali s piškoti in sokom.

Tisini babici in dedku se zahvaljujemo za čudovit dopoldan, ki smo ga preživeli na njihovem vrtu.

Neža Mozetič