Na prvi jesenski dan je otroke iz vrtca Bukovica pričakalo prav posebno presenečenje. V igralnici sta  jih pričakali dve košari: prva je bila polna raznobarvnih drevesnih listov, v drugi pa so bili jesenski sadeži. Otroci so zelo hitro ugotovili, da je bila na obisku tetka Jesen, ki vrtčevske otroke obišče vsako leto prav na ta dan. Letos pa se ji je mudilo in jih ni utegnila osebno pozdraviti. Pustila je pismo, v katerem jih je prosila, če lahko tokrat oni poskrbijo za njene prijateljice živali. Otroci so preko ugank, ki jih je zanje pripravila tetka Jesen ugotavljali, za katere živali se v košarah skrivajo darila (za nekatere nekaj za pod zob, za druge pa nekaj za v brlog). Izkazalo se je, da otroci z ugankami niso imeli težav, na kar bi bila tetka zagotovo ponosna. Skupaj smo zapeli še nekaj jesenskih pesmi in se posladkali s sadjem, ki nam jih je pustila v zahvalo.

Tekst: Kristina Murovec
Foto: Arhiv vrtca

Dostopnost