Učenci gledališkega kluba OŠ Renče so v decembru 2022 na oder za najmlajše učence naše šole in otroke iz vrtca postavili gledališko igro Ledeno kraljestvo. Učenci so bili pri nastajanju in izvedbi predstave izredno motivirani in ustvarjalni.

Igra je nastala po scenariju, ki ga je po animiranem filmu priredila Minea Trojer Smrečnik, ostali mladi gledališčniki, pa so svojo izjemnost pokazali pri kostumih, izboru glasbe, zvočni opremi predstave, izdelovanju scene in samem prepričljivem in toplem izvajanju na odru.

Gledališko druščino je občinstvo kar trikrat zelo dobro sprejelo in nagradilo z bogatim aplavzom v Renčah in Bukovici, vsem nam pa je ostal prijeten praznični občutek ob sporočilu igre, da sta prijateljstvo in ljubezen tista, ki v tem svetu največ štejeta.

Mojca Saksida

mentorica GLK na OŠ Renče