Ena izmed preventivnih akcij, s katerimi Policijska uprava Nova Gorica že vrsto let prispeva k dvigu prometne varnosti otrok je tudi organizacija likovnega natečaja z naslovom Varno na poti v šolo in domov. V okviru natečaja učence 3. razredov osnovnih šol z območja celotne uprave povabijo k ustvarjanju likovnih izdelkov.

Tudi letošnji renški tretješolci so se z veseljem odzvali povabilu in pod mentorstvom razredničark izrazili svoje videnje varne udeležbe v prometu. Izbrane likovne stvaritve so posredovali na natečaj in nestrpno čakali razglasitev rezultatov. Teh se je še posebej razveselila Maja Miklavčič, učenka 3.a, ki se je med številnimi sodelujočimi uvrstila v izbor nagrajencev.

5. decembra 2023 so na zaključni prireditvi v Goriški knjižnici Franceta Bevka v Novi Gorici najboljšim mladim avtorjem podelili simbolične nagrade, njihova dela pa postavili na ogled, ki bo trajal do konca decembra.

Dostopnost