Teden kulture (5.2. – 9.2.2024) smo v vrtcu Bukovica obeležili z različnimi dejavnostmi.

Kot uvod smo pričeli s pogovorom o tem »kaj je kultura«. Otroci so spoznavali  slovensko zastavo ter si ogledali fotografijo največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna. Starejši otroci so ga tudi narisali z ogljem.

Obiskali so šolsko knjižnico, prisluhnili deklamaciji »Kultura«, ob slikanici »O lepem vedenju in dobrih navadah – Kako je prav?«, pa so se seznanili s kulturnim vedenjem.

Izdelovali so slovensko zastavo iz papirja, vzgojitelj Urban Kapušin pa jih je razveselil z igranjem slovenske himne na zvončke.

Otroci so bili še posebej navdušeni nad predstavo »Lev in miška« (kamišibaj gledališče), ki jo je otrokom zaigrala strokovna delavka Mojca Črnologar Merljak.

Teden kulture je potekal v sproščenem vzdušju, dejavnosti pa so otrokom pričarale nasmeh na obrazu.

Zapisala: Tanja Rejc