Otroci iz skupine Mavrice preko celega šolskega leta razveseljujejo občane in občanke Renč. Zanje pripravljajo domiselna in uporabna presenečenja, s katerimi želijo polepšat dan vsakemu posebej. Dobra dela nam pomaga deliti patronažna sestra Monika Tratnik, ki  nas približno enkrat mesečno obišče v vrtcu.

Svetovni dan zdravja poteka vsako leto 7. aprila in zaznamuje obletnico ustanovitve Svetovne zdravstvene organizacije leta 1948. Letos poteka pod geslom »Moje zdravje – moja pravica«.  Otroci iz skupine Mavrice so bili povabljeni, da ob tej priložnosti izdelajo nekaj majhnih darilc, ki so bila na voljo obiskovalcem Festivala zdravja v Novi Gorici. Otroci so izdelali unikatne vaze ter spominke iz fimo mase.

Predvsem gre poudariti zavedanje vseh vpletenih, da za drugega naredimo nekaj lepega in dobrega.

Zapisala vzgojiteljica Mateja Komac