Izjava o dostopnosti

Osnovna šola Lucijana Bratkoviča Bratuša Renče se zavezuje omogočati dostopnost svojega spletišča www.os-rence.si v skladu z vsakokrat veljavnim Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij. Ta izjava o dostopnosti se nanaša na spletišče zavoda na spletnem naslovu www.os-rence.si.

Stopnja skladnosti

Spletišče OŠ Renče je delno skladno z Zakonom o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij (Uradni list RS, št. 30/18, 95/21 – ZInfV-A, 189/21 – ZDU-1M in 18/23 – ZDU-1O) zaradi v nadaljevanju naštetih izjem.

Nabor storitev za dostopnost

Za zagotavljanje dostopnosti so bile na spletnem mestu www.os-rence.si sistemsko zagotovljene nekatere prilagoditve:

 • odzivno oblikovanje (prilagajanje postavitve vsebine ločljivosti zaslona),
 • navigacija s tipkovnico (za uporabnike, ki ne morejo uporabljati miške),
 • izbira fonta in krepke oblike pisave,
 • prikaz položaja, kje na spletišču se trenutno nahajamo (drobtinice),
 • prilagojeni barvni kontrasti med besedilom in ozadjem za slabovidne,
 • predvidljivo delovanje spletnega mesta

Nedostopna vsebina

Dostopnost spletišča nenehno spremljamo in sproti izboljšujemo posamezne elemente dostopnosti. Kljub temu nekatere objavljene vsebine ne izpolnjujejo vseh zahtev glede dostopnosti, kot jih določa Zakon o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij.

Primeri takih izjem so:

 • skenirani dokumenti v PDF obliki zapisa,
 • različne kompleksne preglednice, slikovne sheme, videi,
 • kompleksne tabele s podatki in tabele v obliki slik,
 • videoposnetki niso opremljeni s podnapisi,
 • videoposnetki niso opremljeni z avdiodeskripcijo,
 • slike, ki nimajo dodanega alternativnega besedila.

Priprava izjave o dostopnosti

Ta izjava je bila pripravljena 19. 4. 2023 na podlagi samoocene.

Povratne in kontaktne informacije

Zaradi zelo pogostih posodobitev vsebin lahko obiskovalci pri brskanju po spletišču www.os-rence.si kljub prizadevanjem, da bi bile vse spletne strani čim bolj dostopne in uporabnikom prijazne, občasno naletijo na težave z dostopnostjo, kar bomo skušali sproti odpravljati z vašo pomočjo.

Obvestilo o morebitnih primerih neskladnosti objav z določili Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij in zahteve po posredovanju informacij v dostopni obliki lahko pošljete po elektronski pošti na naslov oslbbr@os-rence.si ali pišete na naslov:

OŠ Renče

Trg 31

5292 Renče


Odgovor boste prejeli v roku osmih dni od prejema obvestila oziroma prošnje. Če v tem roku ne bomo mogli podati ustreznega odgovora, vam bomo sporočili, kdaj bo odgovor podan in razloge za zakasnitev odgovora.

Izvršilni postopek

V primeru, da ugotovite odstopanja od določil Zakona o dostopnosti spletišč in mobilnih aplikacij, lahko podate prijavo inšpektorju za informacijsko družbo po navadni ali elektronski pošti na naslov:

Inšpektorat Republike Slovenije za informacijsko družbo

Davčna ulica 1

1000 Ljubljana

Tel.: 01 555 58 48

Elektronski naslov: gp.irsid@gov.si

Dostopnost